دکوراسیون سنتی
هنر تلفیق علم و تمدن

ترسیم و بازگردانی دوباره گذشته درعین خلاقیت و نوآوری در تولید زیباترین،کاربردی ترین و خاص ترین محصولات دکوراتیو سنتی تکنیک بارز نسیم جلوه میباشد.

در قرن بیست و یکم که قالبا افراد از دنیای روزمره و یکنواخت صنعتی خسته شده اند،در سدد پیدا کردن راهی برای رسیدن به احساس ارامش و اسودگی در آمیخته با حس نوستالژی و کلاسیک آمدند. بکارگیری دکور سنتی یکی از اولین و راحت ترین راه ها برای رسیدن به این هدف میباشد،استفاده از علوم روانشناختی محیطی و رنگ ها و همینطور توجه به عوامل آب و هوای منطقه و بطور کلی علوم جغرافیایی ایرانی دارای سابقه طلایی در زمینه المان های این سبک از دکور میباشد.از دیگر ویژگیهای بارز مجموعه نسیم جلوه در زمینه دکوراسیون سنتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویژگی های نسیم جلوه

طراحی و اجرا سنتی

اقتدار مجموعه مهندسی نسیم جلوه بخاطر قوت این گروه در امور طراحی و اجرا دکور های سنتی و سابقه بالا که باعث شده افراد بدون نیاز به هیچ منبع دیگری از صفر تا صد برنامه های سنتی خود را به ما بسپارند و دیگر نگرانی امور حاکی از اجرا و مسئله مهم زمان را از سر خود باز میکنند.

امکانات و تخصص

جمع آوری،حفظ و مرمت مبتکرانه و خلاقانه عتیقه ها و تجهیزات باستانی و سنتی و همچنین تولید و ارائه این سبک از محصولات منبع بزرگ و متنوعی بار آورده که دست ما را در بازسازی و نوسازی دکوراسیون های سنتی باز گذاشته و به برگ برنده ای در این میدان بدل شده.

تعامل و ارتباط

تعامل و ارتباط با متخصصان این امور،علاوه بر استمرار دائمی ابتکار و عملکرد همواره بروز،فضای رقابتی سالمی برای هنرمندان در بر دارد که نتیجه آن پیشرفت طرفین است،به همین دلیل گروه تخصصی ما این نقطه قوت را همواره حفظ میکند و در ان است که بار تجربه خود را سنگین تر کند.

محصولات ویژه سنتی

بشقاب غذاخوری با طرح سنتی

پنجره گره چینی سنتی با کاور چوبی

درب چوبی سنتی

شلف سنتی

شلف سنتی دیواری جا شمعی

خدمات مجموعه نسیم جلوه

تاریخچه دکوراسیون سنتی

طبق شواهد کشف شده در غارها و مراکز زندگی انسانهای قدیم ایجاد فضا طبق سلیقه و هنر انسانها از 3000 سال قبل از میلاد و یا حتی قبلتر شروع شده
یکی از سبکهای دکوراسیون که همواره مورد توجه قرارگرفته و در این دوران نیز که پس از انقلاب صنعتی و تجربه دکوراسیون مدرن و سبکهای خاص مورد توجه واقع شده دکوراسیون سنتی می باشد اکثر افراد دوباره به دنبال برون رفت از یکسری خلاء ها و کسب آرامش و بازگشت به رنگها و فرمهای آرامش بخش، منظم و قابل پیش بینی می باشند و از هرج و مرج و شلوغی خسته شده اند این باعث شده که در تمام دنیا رویکرد افراد به دکوراسیون سنتی رو به گسترش باشد در خارج از ایران این مدل از دکوراسیون را که اصطلاحا تریدیشینال می نامند از کشورهای متمدن قدیمی و با سابقه بالا شروع شده و کم کم به سرتاسر دنیا رو به افزایش می باشد.

نمونه اجرایی دکوراسیون سنتی
نمونه اجرایی دکوراسیون سنتی

جلوه دکوراسیون سنتی

اصطلاح تریدیشینال را به دکوراسیونی که از رنگها ، فرمها ، تکنیک ها و متریالهای قدیمی و با هنر همان روز در هر منطقه جغرافیایی که ایجاد شده باشد می گویند ،این زمان می تواند بسیار قدیمی و یا اینکه تاریخ بسیار دوری نداشته باشد
در این سبک از دکوراسیون استفاده از مبلمان عجیب و غریب با خطوط شکسته و خشن خبری نیست و حتما از سبک کلاسیک استفاده می شود

خلاقیت در دکوراسیون سنتی

از رنگهای خیلی جیق یا بسیار رنگ و رو رفته استفاده نمی شود بلکه رنگها با هماهنگی و ملایمت خاص خود هماهنگی بین تمام اجزا را به سبک کلاسیک ایجاد می نماید نور دکور هرگز بصورت نئونی و یا فلت نمی باشد و حتما از لوسترها و چراغهای ساده استفاده می شود..

نمونه اجرایی دکوراسیون سنتی
نمونه اجرایی دکوراسیون سنتی

هنر ایرانی

دکوراسیون سنتی ایرانی از یکسری ویژگیهای خاص برخوردار می باشد یکی از این ویژگیها وجود دکوراسیون مخصوص محیط خارجی می باشد که این ویژگی در دکوراسیون های سنتی غیر ایرانی به ندرت وجود دارد و یا اینکه کمتر مورد توجه واقع می گردد.

دکوراسیون سنتی ایرانی با یک دنیا هنر ایرانی و یک عمر خلاقیت و زیبایی که یکی از زیباترین و باشکوه ترین دکوراسیونهای دنیا را نشان می دهد و با کمی سعی و تلاش و استفاده از هوش می تواند در بازار رقابت جهانی بسیار مطرح گردد.

استفاده از بیشتر متریالهای موجود از جمله چوب ، فلز، سفال ، کاشی، انواع رنگهای طبیعی، روغنهای طبیعی و البته زیباترین و با کیفیت ترین منسوجات ((مانند فرش  دستبافت)) با تکنیکها و هنرهای خاص ایرانی بهترینهای دنیا را بوجود آورده که نمونه های بارز آن را می توان در موزه ها و مکانهای مهم دنیا نظاره کرد.